Karta graficzna

Moderator: Sztab

Awatar użytkownika
Bielus
Articles: 0
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 03 maja 2015, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Karta graficzna

Post autor: Bielus »

I oto ja znów zwracam się do Was speców z prośbą o rade.
Szukam karty do 1000 PLN. Jakieś propozycje ? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4168
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Karta graficzna

Post autor: fr1maN666 »

Używki GTX970, ewentualnie nową 960, tudzież Radka R9 380.
Obrazek
ig0r_vonfluflu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 794
Rejestracja: 06 kwie 2015, 20:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Karta graficzna

Post autor: ig0r_vonfluflu »

A jakie masz bebechy w piecu?
Obrazek
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta graficzna

Post autor: Jarzombek »

Najlepiej byłoby poczekać (tylko że wiecznie można czekać) na rx470. Wedle testów 30% szybsza niż gtx960/r9 380 no i nowa architektura. Premiera byłą tydzień temu ale w sklepach nie widać dostępnych.
W ikskomie pokazali ale niedostępne:
http://www.x-kom.pl/p/319896-karta-graf ... gddr5.html
Awatar użytkownika
Slo1kDz3mu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1547
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:27
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Karta graficzna

Post autor: Slo1kDz3mu »

Radeony ssą
Obrazek
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta graficzna

Post autor: Jarzombek »

Jarzombek pisze:Najlepiej byłoby poczekać (tylko że wiecznie można czekać) na rx470. Wedle testów 30% szybsza niż gtx960/r9 380 no i nowa architektura. Premiera byłą tydzień temu ale w sklepach nie widać dostępnych.
W ikskomie pokazali ale niedostępne:
http://www.x-kom.pl/p/319896-karta-graf ... gddr5.html


http://www.x-kom.pl/p/319900-karta-graf ... gddr5.html
Chociaż niby jest jakiś. Tylko błąd mają i to nie jest wersja 8 tylko 4 GB
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta graficzna

Post autor: Jarzombek »

Slo1kDz3mu pisze:Radeony ssą


Jedna firma warta drugiej. Ale nie ma wyboru to biorę to co wydajniejsze w danej cenie na jaką mogę sobie pozwolić. I jednak jeśli rx470 będzie w okolicach 1000-1100 to wolę go od gtx970. Jak ma dołożyć i stać go na gtx1060 za 1300zł na które dalej trzeba czekać to spoko.
Awatar użytkownika
Your3vilTwin
Articles: 0
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:49
Lokalizacja: krzesło

Re: Karta graficzna

Post autor: Your3vilTwin »

Zależy w co chcesz pograć. Jeżeli w starsze/obecne tytuły to GTX. Jeżeli kupujesz kartę z myślą o przyszłości to lepiej w tych pieniądzach zastanowić się nad radeonem (z "bulem" mi to przeszło przez palce).
Śledź alledrogo/olx. Kumpel w zeszłym tygodniu kupił GTX970 od Gigabyte z dwuletnią gwarancją za 899 zł. Takie oferty nie wiszą długo więc trzeba śledzić regularnie te serwisy.
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karta graficzna

Post autor: Jarzombek »

Your3vilTwin pisze:Zależy w co chcesz pograć. Jeżeli w starsze/obecne tytuły to GTX. Jeżeli kupujesz kartę z myślą o przyszłości to lepiej w tych pieniądzach zastanowić się nad radeonem (z "bulem" mi to przeszło przez palce).
Śledź alledrogo/olx. Kumpel w zeszłym tygodniu kupił GTX970 od Gigabyte z dwuletnią gwarancją za 899 zł. Takie oferty nie wiszą długo więc trzeba śledzić regularnie te serwisy.


WORD
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Karta graficzna

Post autor: versedii »

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego?
Awatar użytkownika
Bielus
Articles: 0
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 03 maja 2015, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karta graficzna

Post autor: Bielus »

ig0r_vonfluflu pisze:A jakie masz bebechy w piecu?


Płyta główna: GIGABYTE 970A-DS3P
Procesor: AMD FX-6300 3.50GHz
Pamięć:Kingstone 2 x8GB 1600Mhz DDR3 Crucial Ballistix Sport
Dysk Twardy: WD Red 1TB SATA 3 64MB
Karta graficzna: GeForce GTX 470
Zasilacz: CORSAIR 800GS
Obrazek
Awatar użytkownika
Your3vilTwin
Articles: 0
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:49
Lokalizacja: krzesło

Re: Karta graficzna

Post autor: Your3vilTwin »

Echh. FX-6300... No niestety ale procesor będzie ograniczał kartę. Już nie ważne czy to będzie AMD czy Nvidia. Oczywiście i tak odczujesz sporą różnicę w wydajności jakaś tam część mocy karty będzie się marnowała. Sam miałem FX-8120 a teraz mam FX-8350. O ile FX-y świetnie sprawdzają mi się w korzystaniu z niektórych służbowych aplikacji (bazy danych po kilkadziesiąt gigabajtów czy olbrzymie pliki z grafiką wektorową) to w grach czasami potrafią się równać z i3. I z tego co zauważyłem to nie z braku możliwości obliczeniowych tylko raczej ze słabej optymalizacji gier pod FX-y. najlepszy przykład miałem po premierze BF4. Na początku w jakichś tam ustawieniach gra działała mi w 60 fps a procesor był wykorzystany w 30% w tym czasie. Po którymś patchu nagle w tych samych ustawieniach 90-120 fps i wykorzystanie procesora w porywach do 70%. Tak z dnia na dzień.

Sam będę musiał się przymierzyć do zakupu nowego komputera pod koniec roku. Obecny zostawię sobie do pracy a do rozrywki będzie trzeba zainwestować w jakąś kombinację intel/nvidia (będzie finansowo bolało...).
Awatar użytkownika
Bielus
Articles: 0
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 03 maja 2015, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Karta graficzna

Post autor: Bielus »

to może jakieś propozycje pod ten procek ? bo narazie nie stac mnie na jego wymiane :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Slo1kDz3mu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1547
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:27
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Karta graficzna

Post autor: Slo1kDz3mu »

Najtańsza 970-ka to ponad 1000 zł. Do 1k znajdziesz gtx960, które też złe nie są. Musisz tylko zwrócić uwagę na to, by miały 4Gb pamięci.
Poniżej przykładowe linki:

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus- ... 37007.html
http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-g ... 02944.html
http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-g ... 45680.html

Jak widzisz, rozpiętość cenowa jest duża.
Obrazek
Awatar użytkownika
raiser
Articles: 0
Reactions:
Posty: 304
Rejestracja: 03 kwie 2015, 20:10
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Karta graficzna

Post autor: raiser »

Śło1kDż3mu co byś złego na amd nie powiedział to 960 od zielonych kto jak kurde skok z wysokości, głową w dół na betonową posadzkę. Bez różnicy czy to wersja 4gb czy 2 ... Ma chłop wybór wersji 8gb który daje zapas podczas wczytywania tekstur i każdy ww prócz 960 i radka 380 ma sens. Warto też patrzeć na używane 970. Ja sam bym chciał 1060 ale w tym roku mogę pomarzyć ;) A co do procka to tego bebecha ( FX-6300) nie da się podkręcić ? Aby zminimalizować wąskie gardło ?
PS Panowie jak kupujący nie ma zamiarów napalać się na wysokie/ultra w nowych grach (pewnie tak jest) to 5 klatek na plus czy minus to nie jest wielka różnica. Chyba, że ktoś kocha cyferki ^^
Hej, ty! Dziwolągu bez brwi. Wpisz to do swojej księgi wrogów. Ninja z Klanu TGS... Ten, który się nie poddaje... Nazywa się Raiser

Historia rasy ludzkiej to historia wojny.
Awatar użytkownika
wolcin
Articles: 0
Reactions:
Posty: 343
Rejestracja: 04 kwie 2015, 20:46
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Karta graficzna

Post autor: wolcin »

raiser pisze:Śło1kDż3mu co byś złego na amd nie powiedział to 960 od zielonych kto jak kurde skok z wysokości, głową w dół na betonową posadzkę. Bez różnicy czy to wersja 4gb czy 2 ... Ma chłop wybór wersji 8gb który daje zapas podczas wczytywania tekstur i każdy ww prócz 960 i radka 380 ma sens. Warto też patrzeć na używane 970. Ja sam bym chciał 1060 ale w tym roku mogę pomarzyć ;) A co do procka to tego bebecha ( FX-6300) nie da się podkręcić ? Aby zminimalizować wąskie gardło ?
PS Panowie jak kupujący nie ma zamiarów napalać się na wysokie/ultra w nowych grach (pewnie tak jest) to 5 klatek na plus czy minus to nie jest wielka różnica. Chyba, że ktoś kocha cyferki ^^


popieram
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuchorz
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1781
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:25
Lokalizacja: TGS-Clan.pl

Re: Karta graficzna

Post autor: Kuchorz »

Do 1000 da się 970 wyłuskać jak się nie spieszysz za bardzo, a jak tylko nowe karty zaleją rynek, to i taniej będzie. http://allegro.pl/karta-graficzna-gtx-9 ... 78980.html Sam taką mam i miałem ją w tandemie z fx 6300 przez chwilę i muszę powiedzieć, że nie było źle, ale faktycznie frajda się zaczęła jak przesiadłem się na pentium. Kartę polecam. Niżej nie ma sensu, wyżej przy tym sprzęcie co masz też nie, a jak za jakiś czas wymienisz resztę bebechów to 970 i tak nie będzie wtedy jeszcze zła.
Podróż jest jak gra... Zawsze towarzyszy jej korzyść albo strata, i to zwykle z nieoczekiwanej strony...
ODPOWIEDZ