Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Moderator: Sztab

Awatar użytkownika
Kuchorz
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1778
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:25
Lokalizacja: TGS-Clan.pl

Re: Patche i nowości

Post autor: Kuchorz »

Wiem, że da się tak spalić np ładunek "Kermita", Hibanowe myślałem też się tak palą - może nie zarejestrowałem. Co do tego spadania - widziałem kilka razy jak skakali przez dziurę i nie robili hałasu, albo był znikomy, więc jakiś myk jest, ale jak to robią to nie wiem.
Podróż jest jak gra... Zawsze towarzyszy jej korzyść albo strata, i to zwykle z nieoczekiwanej strony...
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Patche i nowości

Post autor: versedii »

Źle rozumiesz Frimanku :)

Oni to naprawili - dawało się tak zeskoczyć.

Teraz będzie poprawny dźwięk :) Oni tak dziwnie piszą te notki.
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

versedii pisze:Źle rozumiesz Frimanku :)
Oni to naprawili - dawało się tak zeskoczyć.
Teraz będzie poprawny dźwięk :) Oni tak dziwnie piszą te notki.


Właśnie tak myślałem na początku, ale mnie zmyliło to jak od dupy strony została napisana ta notka. :-*
Obrazek
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Patche i nowości

Post autor: versedii »

[bbvideo=560,315]https://youtu.be/tyaL_wdUgjs[/bbvideo]
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

versedii pisze:[bbvideo=560,315]https://youtu.be/tyaL_wdUgjs[/bbvideo]


Z oświetleniem i zretexturowaniem dobra robota. Od tego dymu ludzie będą dostawać raka mózgu... Jak można było to tak spierdolić ? Ten dym wygląda i zachowuje się jak wata cukrowa.
Obrazek
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Patche i nowości

Post autor: versedii »

Ale w końcu będzie działał u wszystkich tak samo, a nie że gościowi zupełnie inaczej pokazuje dym.

Balans > Wygląd.
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Zainstalowałem se TTS'a. Pierdyknąłem parę rundek.

1.Przez/dzięki oświetleniu to jest teraz Operation Spawn Kill :-) Każdego wroga od razu widać jak na dłoni, nie trza czekać że oświetlenie "się wyrówna".
2. Gra działa dużo bardziej smoooooooth, jednakże Dostojewska przez te textury i inny shit - minus 20-30 fpsów :-(
3. Dym jednak jest spoko, fajnie się zachowuje i "Z" już na nim się nie zawiesza. Na tym filmiku tak czerstwo wyglądał.
4. Ela jest genialna. Jej karabin kosi jak skurwysyn, pistolet z koli też niczego sobie.
5. Gadżet Ying'a (te kulki błyskające) jest OP. Ludzie świrują i nie wiedzą co się dzieje, jak się to rzuci :-D
6. Lesion jakie ma kuźwa krótkie spodenki, myślałem że się posikam ze śmiechu. Brakuje mu tylko sandałów, skarpet i siatki z biedronki - typowy Polak :-D

Ogólnie super!
Obrazek
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Patche i nowości

Post autor: Figimli »

zgadzam sie z up. jak dlamnie chodzi lepiej dzwiek jest zbyt slyszalny... slychac za duzo az bardzo podbite odleglosci. do obrony mega ale atak :/

wyglod rewelacja jak dlamnie.

nowa mapa cholernie trudna bedzie. duza i zakamarkow pelno i CIEMNA. raj dla cavery

caloksztal na + jak dlamnie
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Patche i nowości

Post autor: versedii »

No i nie muszę nic pisać. Potwierdzam.

Dodam tylko, że Ela może się spodziewać nerfa swojego Scorpiona. To żere bez celowania z pionowym + laser jak szalone. Gadżetem za dużo się nie pobawiłem ale może być średniawy.

Ying też zajebista a chłopaki nie wspomnieli. Fajny karabin i Acog + bardzo elastyczny gadżet (3 sposoby rzutu).

Na wielki minus wyrzucenie Temporal Filteringu w AA. Lipa z FPSami albo rozmyte wszystko z TAA.
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Jak komuś się nie chce przebijać przez pacz nołto to Jacek Frag omawia w skrócie. Wymagany angielski na poziomie ameby z Saturna.

[bbvideo=640,360]https://www.youtube.com/watch?v=SQv-APrlkh8&list=WL&index=8[/bbvideo]
Obrazek
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Obrazek
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Szczerze jeśli chodzi o mnie, podsumowanie patch'a : nowa mapa jest chujowa, nie ma nic specjalnego w tym apdejcie, Ela jest zbyt OP, aby patrzeć nerf'a. DLC do BF1 pozamiatał. Dzisiejszego wieczoru miałem dużo większy fun przy BF1 (mapy są naprawdę genialne!!!) niż przy tym śmiechu wartym gównie.
Obrazek
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

fr1maN666 pisze:Szczerze jeśli chodzi o mnie, podsumowanie patch'a : nowa mapa jest chujowa, nie ma nic specjalnego w tym apdejcie, Ela jest zbyt OP, aby patrzeć nerf'a. DLC do BF1 pozamiatał. Dzisiejszego wieczoru miałem dużo większy fun przy BF1 (mapy są naprawdę genialne!!!) niż przy tym śmiechu wartym gównie.



Mapa zgadzam się - przynajmniej w nocy, grałem ją w dzień na TTS i nie była taka zła.

Ela nie jest OP. Ma chujowy gadżet.
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: Figimli »

zrobili ze jak ktos martwy patrzy na kam... a grajacy chce popatrzec to przejmuja ja
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

Figimli pisze:zrobili ze jak ktos martwy patrzy na kam... a grajacy chce popatrzec to przejmuja ja



bylo w pacznołtach, żywy ma priorytet nad trupem :) po wielu miesiacach requestow na reddicie...
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

Jutro pecz

Ela

Fixed – Ela's eyes are very wide open on the MVP screen, facial animation is exaggerated. While Ela has definitely seen some ****, she is coming to terms with it.


http://forums.ubi.com/showthread.php/17 ... Season-3-1
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Nie ma nic na temat TTA ani temp. filteringu. Zjeby!
Obrazek
Awatar użytkownika
L3m1N9
Articles: 0
Reactions:
Posty: 48
Rejestracja: 19 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: L3m1N9 »

https://youtu.be/YtcL_4YNsx0
https://youtu.be/Yzui63D50gU
https://youtu.be/FvlA04ttBPc
W skrócie buff dla blitza i kapkana.
Kapkan teraz 2 predkosciowy 5 pułapek z niewidzialnym laserem oraz podobno zmniejszone obrażenia.
Blitz szybszy ale wciąż 1 predkosciowy. (z założoną tarczą)
Więc dostępne 22x pułapki.
12 praktycznie całkiem niewidzialne.
7 z możliwością perfekcyjnego ukrycia .
14 które mogą zostać wypuszczone w odpowiednim momencie np. 30 sekund pozostałych do końca.
* 14 + 7 + 12 = 33 wiec wszystko tu sie rozchodzi o odpowiednie racjonowanie i zgranie.
Ludzie dobrze zauważyli należy się buff dla THACHERA
np. jeden dodatkowy granat i możliwość ich gotowania bez tego to brawo UBI.
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

Hmmm ciekawe czym wszyscy będą grać po patchu... :-D
Obrazek
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-c ... l-overhaul

During Operation Health, we identified an issue with the L85A2 after analyzing a community submitted video from ExecCS. At first it seems like it was misaligned, but after further investigation we found out that this issue affected all weapons.
(...)
the gun you are holding is rendered at a fixed 50 FOV (“Field of View”), but the world is rendered at 60 FOV for consoles and anywhere from 60-90 FOV on PC. Because of this, any amount of movement we do with the First Person visuals off the center of the camera will immediately cause alignment issues with the weapon.

This means that bullets did not always land exactly where the reticle is. Sometimes it was by a very small, almost negligible margin, but at other times, it was far from the reticle.


lol


Figi i Kuchorz (jeden chuj kto, ktos sie sprzeczal) bodaj strasznie ze mna sie sprzeczali ze to jest "intended feature", taa. Widze wlasnie...


Co do samego blog postu. Troche racji maja ale leją wodę jakby nie było.

Czekam, aż TTS będzie live i do kogoś faktycznie postrzelam.

Tak czy siak będzie macro-fest, zobaczycie.


btw. gość dobrze gada: https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comme ... l/dna2odg/


/edit: tts live, ide stestowac.

patrzcie na nerfa BB:

https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comme ... 17_recoil/


/edit 2:

Przebiegłem sytuacje bo nie dało się znaleźć meczu. Na plus jak się widzi przy strzelaniu. Na minus łatwość opanowania recoila. To jest jakiś dramat.... Wiem, że mają to dostrajać ale generalnie wygląda, że będziemy mieli coś jak CS tylko 3x łatwiejsze w strzelaniu..


/edit 3 :

https://www.reddit.com/r/Rainbow6/comme ... will_kill/
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: Figimli »

ja sie z toba zawsze bede sprzeczal dla beki :D

napisze jak ty kiedys polskie forum wklejaj po polsku :P
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: fr1maN666 »

W pewnym miejscu są już do pobrania makra do większości broni, do dziesiątek modeli myszek. Brawo Ubi!
Obrazek
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

Figimli pisze:ja sie z toba zawsze bede sprzeczal dla beki :D

napisze jak ty kiedys polskie forum wklejaj po polsku :P



W momencie pisania tego postu nie było polskiej wersji.

Proszę bardzo:

https://rainbow6.ubisoft.com/siege/pl-p ... 0-76770-32


Zmodyfikowanie odrzutu broni

20-09-2017 09:00

Podczas Operacji Health, po przeanalizowaniu filmów nagranych przez członka naszej społeczności o pseudonimie ExecCS, zidentyfikowaliśmy problem z L85A2. Początkowo wyglądało to jedynie na przesunięcie celownika, ale po głębszej analizie okazało się, że problem dotyczy wszystkich broni.

Problem wynika z faktu, że w chwili pojawienia się odrzutu, odsuwamy celownik od środka ekranu. Miało to na celu stworzenie systemu rozrzutu, gdzie kula trafia w to miejsce, w które wycelowana jest aktualnie broń. Niestety system nie działa zgodnie z naszymi intencjami. Przesunięcie broni w widoku z pierwszej osoby spowodowało problem z paralaksą pomiędzy bronią, a resztą świata gry. Broń, którą trzyma gracz, renderowana jest na poziomie FOV ("Field of View" - pole widzenia) o wartości 50, ale świat renderowany jest na 60 FOV na konsolach i pomiędzy 60 i 90 FOV na pecetach. Z tego względu dowolne przesunięcie centralnego punktu kamery w widoku z pierwszej osoby powoduje natychmiastowe problemy z ustawieniem broni.

To oznacza, że kule nie zawsze trafiają dokładnie tam, gdzie wskazuje celownik. Czasami jest to niewielka, niemal pomijalna różnica, ale w niektórych wypadkach kule trafiają daleko od punktu celowania.
Zmiana systemu

Pierwszym naszym krokiem było całkowite usunięcie przesunięcia. Niestety wiele parametrów odrzutu wyliczanych było na podstawie przesunięcia broni, przez co kontrolowanie odrzutu stało się zbyt proste. Nie potrafiliśmy znaleźć rozwiązania tego problemu, dlatego też postanowiliśmy zmienić odrzut wszystkich broni.

Gdy zabraliśmy się za to zadanie, natychmiast pojawił się kolejny problem. Stary system odrzutu pozwalał nam na określenie tylko jednej definicji na jego wzór.

Przykład: powiedzmy, że w starym systemie strzelasz ogniem ciągłym, zużywając cały magazynek. Pierwsza kula trafia dokładnie tam, gdzie celujesz. W celu wyliczenia miejsca, w które trafi druga kula, program gry wybiera losowy punkt znajdujący się wewnątrz zestawu parametrów, określających wzór odrzutu jako diament. Wyliczenie miejsca trafienia trzeciej kuli to wzięcie pozycji drugiej kuli i znów wylosowanie miejsca wewnątrz diamentu, którego środkiem (punktem 0,0) jest miejsce trafienia drugiej kuli. Proces jest powtarzany dla każdej kolejnej kuli.

To rozwiązanie oznacza system, który wciąż niezwykle mocno polega na generatorze liczb losowych (RNG); mocno zależy od pozycji kamery; a na dodatek niektóre bronie wydają się w nim kompletnie nieprzewidywalne. Takie rozwiązanie nie odpowiadało naszym potrzebom. Uznaliśmy, że to niezła okazja przerobienia naszego systemu odrzutu.
Odrzut wieloetapowy

Tak narodził się odrzut wieloetapowy. Ten system pozwala nam na zdefiniowanie dowolnej liczby zestawów odrzutu na dowolnym etapie strzelania ogniem automatycznym. Wróćmy do naszego przykładu. Oczywiście pierwsza kula trafia dokładnie tam, gdzie celujesz. Miejsce trafienia drugiej wyliczane jest na podstawie prostego algorytmu w lewo/w prawo. Tym razem jednak możemy powiedzieć programowi gry "Dla drugiej kuli używaj tego zestawu danych odrzutu, dla trzeciej innego" i tak dalej. W ten sposób możemy określić, gdzie ma trafić każda kolejna kula w odniesieniu do poprzedniej.

To oznacza, że mamy pełną kontrolę nad tym, gdzie trafia każda z kul, bez żadnej dodatkowej losowości. Dzięki temu systemowi udało nam się stworzyć znacznie dokładniejsze wzory odrzutu.
Nasza wizja dotycząca systemu odrzutu w przyszłości

Chcemy mieć system odrzutu, który odpowiada duchowi i dynamice Siege, jednocześnie dbając o to, aby gracze nie czuli się oszukani przy mistrzowskim strzale, ani nie uważali, że niebywale im się poszczęściło przy nieumiejętnym celowaniu.






Nie chcemy przytłoczyć graczy olbrzymią liczbą wzorów odrzutu do nauczenia, dlatego też podzieliliśmy je na grupy. Każda grupa ma swój jednolity wzór odrzutu przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich różnic, dzięki czemu gracze czują, że bronie nawet w ramach jednej grupy zachowują się nieco inaczej.

Podział broni wygląda następująco:

AUG A2, Type-89, F2, C7E, AR33, G36C, L85A2, 556xi, PARA-308

552 commando, AK-12, C8SFW, 416-C, R4C

G8A1, M249, 6P41, T-95 LSW, PDW9, P90, Scorpion EVO 3 A1

MP5k, MP5, FMG-9, T-5, MP5SD, MPX, 9x19VSN, MP7, Scorpion EVO 3 A1

MK17 CQB

SMG-11, Bearing 9, Vector .45 ACP

Strzelby, pistolety, karabiny snajperskie i niektóre mniej szybkostrzelne pistolety maszynowe nie trafiły na tę listę, ponieważ ich wzór odrzutu nie został w pełni zmieniony. Usunęliśmy z nich niewielkie przesunięcie broni, ale nie wpłynęło to na odrzut w stopniu, który usprawiedliwiałby zmianę.
Nadchodzące testy

Oczywiście nie jest to zmiana, którą chcemy wprowadzać bez odpowiedniego przetestowania. Nowy system odrzutu będzie dostępny na serwerze testowym od 20 września.

Nie możemy się doczekać, aż wypróbujecie ten nowy system i gorąco zachęcamy do dzielenia się swoimi wrażeniami na subreddicie serwera testowego Rainbow 6.
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: Figimli »

fr1maN666 pisze:W pewnym miejscu są już do pobrania makra do większości broni, do dziesiątek modeli myszek. Brawo Ubi!

dokladnie to byla obawa moja ale ubi to gowno i robile po swojemu. ale i tak lubia ta gra i w D to mam wszystko. gra sie fajnie z fajnymi ludzmi
versedii
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1774
Rejestracja: 31 gru 2015, 23:02
Lokalizacja: w dupie a nie na 1 stronie google

Re: Rainbow Six : Siege - Patche i nowości

Post autor: versedii »

fr1maN666 pisze:W pewnym miejscu są już do pobrania makra do większości broni, do dziesiątek modeli myszek. Brawo Ubi!



Na pocieszenie powiem, że zawsze były... w YT wpisz Siege no recoil i popatrz na daty filmików.

Tylko, że nie miały 100% skuteczności ze względu na randomowość recoila.

Mam nadzieję, że w związku z tym zmianami pomyślą też o czymś jak w CSie, że jak strafujesz/zmieniasz pozycję to masz większy rozrzut.
ODPOWIEDZ