Procek

Moderator: Sztab

Awatar użytkownika
Slo1kDz3mu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1547
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:27
Lokalizacja: Wolverhampton

Procek

Post autor: Slo1kDz3mu »

Ostatnio, jak wiecie, podziało się u mnie z grafą, a co za tym idzie to chyba czas zacząć myśleć o wymianie sprzętu na nowy. Jako że poprzednia platforma zestarzała się już na tyle, że nic nowego do niej nie dopasuje, zacznę od wyboru procka. Na pewno wśród Was są lepsi eksperci ode mnie, którzy myślą bardziej przyszłościowo. Chodzi o sprzęt na najbliższe 5 lat.

Na chwilę obecną waham się między:
Core i7-8700K 3.7GHz (Coffee Lake) Socket LGA1151
a
i7-5820K 3.30GHz (Haswell-E) Socket LGA2011-V3

Po wyborze procka przyjdzie kolej na płytę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kuchorz
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1778
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:25
Lokalizacja: TGS-Clan.pl

Re: Procek

Post autor: Kuchorz »

Ja na Twoim miejscu nic bym nie wymieniał. Nie ma potrzeby w chwili obecnej. Póki nie wejdzie nowa generacja konsol ten procek co masz w zupełności Ci wystarczy, zwłaszcza, że masz kartę potwora. Na chwilę obecna to niepotrzebne wydawanie kasy.
Podróż jest jak gra... Zawsze towarzyszy jej korzyść albo strata, i to zwykle z nieoczekiwanej strony...
Awatar użytkownika
Your3vilTwin
Articles: 0
Reactions:
Posty: 828
Rejestracja: 04 maja 2015, 21:49
Lokalizacja: krzesło

Re: Procek

Post autor: Your3vilTwin »

Po wyborze procka zdecydowanie nie polecam płyt Asusa. Nie ze względu na jakość ale na zjebany serwis. Dostali płytę z wszystkimi akcesoriami w oryginalnym pudełku a odesłali gołą płytę w jakimś gównianym kartoniku. W dodatku bez akcesoriów czyli nie mam makownicy czy i/o shield jak tam kto woli. Morele umyły ręce i mnie zbywają "bo to serwis w Czechach a nie oni...". Także jestem ostro wkurwiony na nich.
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Procek

Post autor: Figimli »

Your3vilTwin pisze:Po wyborze procka zdecydowanie nie polecam płyt Asusa. Nie ze względu na jakość ale na zjebany serwis. Dostali płytę z wszystkimi akcesoriami w oryginalnym pudełku a odesłali gołą płytę w jakimś gównianym kartoniku. W dodatku bez akcesoriów czyli nie mam makownicy czy i/o shield jak tam kto woli. Morele umyły ręce i mnie zbywają "bo to serwis w Czechach a nie oni...". Także jestem ostro wkurwiony na nich.

a jak bys wyslal sama plyte to bys dostal 2 komplet akcesoriow. dales dupy ;)
Awatar użytkownika
Spirsu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 237
Rejestracja: 03 kwie 2015, 1:32

Re: Procek

Post autor: Spirsu »

Slo1kDz3mu pisze:Ostatnio, jak wiecie, podziało się u mnie z grafą, a co za tym idzie to chyba czas zacząć myśleć o wymianie sprzętu na nowy. Jako że poprzednia platforma zestarzała się już na tyle, że nic nowego do niej nie dopasuje, zacznę od wyboru procka. Na pewno wśród Was są lepsi eksperci ode mnie, którzy myślą bardziej przyszłościowo. Chodzi o sprzęt na najbliższe 5 lat.

Na chwilę obecną waham się między:
Core i7-8700K 3.7GHz (Coffee Lake) Socket LGA1151
a
i7-5820K 3.30GHz (Haswell-E) Socket LGA2011-V3

Po wyborze procka przyjdzie kolej na płytę.


w tego 5820K to ja bym chyba się nie pchał. Konstrukcja z 2014roku. Wypadał gorzej w testatch niż 4rdzeniowy odpowiednik i7 4790K, a w tym 5820K niby 6 rdzeni.

Poszedłbym na nowym socket'cie, LGA1151. Póki co świrują tylko z chipsetem Z170,Z270,Z370 ale z tego co gdzieś mi się obiło o uszy to nawet na morele.net flashują płytę Z170 do Z370 za 20zł?
"...Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci skurwiele umierali za swoją..." - George Smith Patton Junior
Obrazek

Po wyciągnięciu zawleczki granat przestaje być Twoim przyjacielem :-)
ODPOWIEDZ