Nowy sprzęt PC

Moderator: Sztab

Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Jarzombek »

Jeśli zdecydujesz się na platformę AMD to pamięci bierz 3200 łatwiej będzie osiągnąć taktowanie nominalne. Na wolniejszy mogą byc różne jazdy. Najlepiej pamięci na kościach B-die ale to wyższa półka cenowa będzie. Ale za to gwarantowane że będą działać na wyższych taktowaniach.
W ogóle jak nie lubisz dłubac w sprzęcie a tylko podłączyć i ma działać, a do tego prócz grania nie robisz nic innego to bierz Intela. Takie moje zdanie jako posiadacza ryzena r7. Jeśli wirtualizujesz cokolwiek albo renderujesz czy inne zabawy to ryzen.

PS kurwa pisanie na telefonie to tragedia.
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

3000 powinny spokojnie dać radę, myślałem nad delikatnym OC w R5 i będę używał do gier, photoshop, czasem sony vegas/after effects i blender. Z blenderem to jest już tak poważniej
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Jarzombek »

Salendo pisze:3000 powinny spokojnie dać radę, myślałem nad delikatnym OC w R5 i będę używał do gier, photoshop, czasem sony vegas/after effects i blender. Z blenderem to jest już tak poważniej


To jak tyle wydajesz to zastanów się może na r7 1700 zamiast tego r5. zawsze to 4 wątki więcej. Ale to musisz sobie zerknąć na jakieś testy z wykorzystaniem tego oprogramowania, bo może nie ma sensu.
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: fr1maN666 »

No racja posłuchaj Jarzomba. Więcej rdzeniufffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff!
Obrazek
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

Tylko wtedy już jest 400zł więcej tak średnio. Jak już to poszedłbym w Intela, co proponujesz Jarząbek?
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Jarzombek »

Salendo pisze:Tylko wtedy już jest 400zł więcej tak średnio. Jak już to poszedłbym w Intela, co proponujesz Jarząbek?


Ja nie będę nic proponować bo potem będą pretensje :D Jak bardziej zależy ci na wydajności gier to intel(różnica w stosunku do AMD wcale nie jest duża ale jest na korzyść intela), jeśli wolisz większą wydajność w programach to amd w tej samej cenie.

Tu masz testa z wczoraj w grach https://www.purepc.pl/karty_graficzne/a ... zen_5_1600

Tak jeszcze mi się przypomniało... Pamiętam że po przesiadce z i5 4690k na r7 1700 miałem na pewno poprawę w "jakości" grania w bf1, w końcu przestałem mieć losowe mikrozwiechy (stuttering). Ale bf1 jest specyficzny pod kątem procków bo to jedna z niewielu gier która dobrze działa z większą ilością rdzeni, podobnie ma crysis 3. W innych grach nie wiem bo nie grałem.
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

W innych tak średnio, wiedźmin, tomb rider, nadal intel górą

EDIT: Właśnie widzę, że Intel + Vega bardzo do siebie pasują na testach, jest dużo czasu, zobaczę prawdziwie ceny Vegi 56 to pomyślę nad nią, a procek to jeszcze się zobaczy, ale myślałem nad i7-7700K
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

Aktualizacja: zestaw
Awatar użytkownika
fr1maN666
Articles: 0
Reactions:
Posty: 4165
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:25
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: fr1maN666 »

Salendo pisze:Aktualizacja: zestaw


Wypas zestaw.

Klawa jednak mechanik i z CherryMX redami. :-) Też mam. Genialne do grania. I nie słuchaj ani nie czytaj głupich opinii. Wcale tak nie hałasują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

Oby nie były za głośne bo mam cienkie ściany, a lubię do późna posiedzieć, monitor nie jest super zajebisty, może być problem z kolorami i kątami. Co do zasilacza myślę, że ten 550W wystarczy
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Figimli »

fr1maN666 pisze:
Salendo pisze:Aktualizacja: zestaw


Wypas zestaw.

Klawa jednak mechanik i z CherryMX redami. :-) Też mam. Genialne do grania. I nie słuchaj ani nie czytaj głupich opinii. Wcale tak nie hałasują.

zgadzam sie to juz konkret nic bym niezmienial no moze obudowa z wentylatorami u gory ( grafa sie nie grzeje ale niewiem jak ten proc) jest to dosc mala skrzynka dolozylbym wentyl 2 do przodu napewno jesli dostaniesz wersje z 2 tylko. a jesli ten proc lubi cieplo to bym pomyslal nad buda z wentylatorem u goru odprowadzajacym cieplo
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

Cooler da spokojnie radę, jak dobrze się założy, a jak coś to jeszcze się zmieni. W obudowie co jest są 2 wentylatory z przodu, jeden z tyłu i możliwość montażu 2 na budzie od zasilacza, ale te 2 ostatnie to trochę bez sensu, wielkiej różnicy nie będzie a będzie tylko chodził jak kombajn
Awatar użytkownika
Figimli
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1254
Rejestracja: 24 kwie 2015, 18:22
Lokalizacja: polska

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Figimli »

chodzi mi o odprowadzenie ciepla z budy a nie procka
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

wiem o co ci chodziło, najwyżej wezmę ten , która ma 2 z przodu (jeden Sigma) 2 na górze, jeden z tyłu Sigma

EDIT: Albo jebać to, biorę 1080 tylko, że nie może być za droga, i tak w chuj hajsu pójdzie. Jest kilka możliwości:
1. Gigabyte Windforce III
2. Palit
3. Gigabyte G1 Gaming
4. MSI ARMOR OC
Teraz, które wybrać czy dopłacić maks 100zł i jakąś inną?
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Jarzombek »

Ta, ciekawe tylko jaką wydajność będą miały nowe procki intelowe coffe lake. A premiera jakoś za miesiąc :)
Awatar użytkownika
Slo1kDz3mu
Articles: 0
Reactions:
Posty: 1547
Rejestracja: 02 kwie 2015, 11:27
Lokalizacja: Wolverhampton

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Slo1kDz3mu »

Jarzombek pisze:Ta, ciekawe tylko jaką wydajność będą miały nowe procki intelowe coffe lake. A premiera jakoś za miesiąc :)

No i CENA. Nie zapomnij o CENIE :P
Obrazek
Jarzombek
Articles: 0
Reactions:
Posty: 327
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Jarzombek »

Slo1kDz3mu pisze:
Jarzombek pisze:Ta, ciekawe tylko jaką wydajność będą miały nowe procki intelowe coffe lake. A premiera jakoś za miesiąc :)

No i CENA. Nie zapomnij o CENIE :P

Właśnie cena to jest znana. https://www.purepc.pl/procesory/znamy_c ... _rewolucja
Awatar użytkownika
Salendo
Articles: 0
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 04 lip 2016, 12:52
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Nowy sprzęt PC

Post autor: Salendo »

[bbvideo=640,360]https://www.youtube.com/watch?v=762SGhykQ3M[/bbvideo]
Intel chyba zjebał się ze schodów na łeb. Trzeba nową płytę główną, żeby w pełni wykorzystać nowe procki 8 generacji... Jeżeli i7-7700K będzie o 10% słabsze od i7-8700K to ja dziękuję i biorę 7700
ODPOWIEDZ